Jak vybrat plastové okna?

Jak vybrat správně plastové okna?

Není plastové okno jako okno..

Poptáváte desítky dodavatelů oken a dveří? Pokud nejste odborníci v konstrukcích výplní stavebních otvorů, pak se ne vždy dokážete dobře zorientovat v nepřeberném množství nabídek se svoji nízkou či vyšší kvalitou jak výrobků oken a dveří, kompletností cenové nabídky, stejně tak možnou kvalitou odvedené práce a komplexního přístupu a servisu.

Rádi bychom Vám ukázali, že rozdíl mezi okny a dodavateli na našem trhu opravdu je..
1) Značka profilů ze kterých se okna vyrábí?

Na trhu se objevují desítky výrobců plastových profilů, které pak výrobci oken volí a z nich vyrábí svá okna. Od kvalitních zpracovatelů prvoplastového granulátu až po ty, kteří zpracovávají nekvalitní pvc, případně recyklát. Dále je samozřejmě nutné dodávat okna pouze v profilech třídy „A“. Ne všichni dodavatelé však tyto pravidla dodržují. Pro uživatele to má pak za následek například promrzání profilů, žloutnutí, deformaci – tyto profily bývají obvykle cenově nejlevnější.

Doporučení: důvěřujte prověřené kvalitě mezi profilovými systémy,Gealan S8000IQ , S8000IQ+ ,S9000IQ ze kterých Vám okna a dveře dodáváme

2) Kování oken a dveří ve Vašich nových oknech?

Každý výrobce sám volí, jakou značky a řadu kování do svých oken a dveří použije. I zde se nachází desítka výrobců kování, ze kterých si může výrobce oken vybrat a vždy je to samozřejmě o kvalitě zpracování, použitých materiálů, bezpečnosti proti vloupání apod. Většinu ne-bezpečnostního kování dokáže průměrně zkušený zloděj otevřít za cca 30sekund. Nekvalitní kování obvykle po pár letech v dílech praská, ne vždy je opravdu celoobvodové a je možné že náhradní díl již není možné sehnat a tak bude vaše okno vyřazeno z provozu, to se u kvalitního kování stát nemůže.

Doporučení: volte nejbezpečnější kování na trhu německého výrobce Maco, v našich oknech vždy!

3) Výztuhy po obvodu celého rámu?

Ano, velice důležitou součástí, kterou tvoří konstrukci celého rámu i křídla okna je výztuha. Vzhledem k tomu, že při dodání okna či dveří je výztuha schována uvnitř a není vidět, někteří „výrobci“ tuto součást mohou šidit. Mohou se objevovat výztuhy z jiného materiálu než ze standardní tloušťky ocelové výztuhy, mohou se objevovat ve zkrácené podobě – tedy ne po obvodu celého rámu a křídla, ba dokonce se ve vašem okně a dveřích nemusí nacházet vůbec! Výztuha může být použita otevřená či uzavřená s vyšší konstrukční stabilitou – tato varianta je pro konstrukci výrobku ta správná, vždy však bude dražší než kdybyste v okně měli jakoukoli horší variantu.

Doporučení: v našich oknech a dveřích používáme ocelové výztuhy vždy uzavřené, tím dosahujeme nejvyšší konstrukční pevnosti a stability.

4) Izolační skla a „teplý rámeček“ ve Vašich nových oknech?

Izolační skla použitá ve Vašich oknech mají ve standardu při dvojskle Ug=1,1 W/m2K s plynem Argonem s jednou pokovenou vrstvou, dále je možné okna zasklít izolačními trojskly až Ug=0,5 W/m2K zde pak záleží jak je profil okna konstruován a jakou maximání šířku skla lze zasklít. Vždy je dobré se informovat v případě, že o izolačním trojskle uvažujete. Dále je nedílnou součástí izolačního skla tzv. „teplý meziskelní rámeček“, který ještě stále mnozí výrobci dodávají v materiálu hliník či nerez.

Doporučení: jako optimální variantu Vám do izolačních skel bez příplatku dodáváme rámeček TGI, který má ideální izolační vlastnosti omezující „rosení oken“ a vymezení tepelného mostu v daném detailu.

5) Servis a přístup realizační společnosti.

V oboru dodávky oken a dveří se objevují a zase mizí firmy pochybného původu s nečistými úmysly. Na trhu jsou i firmy, které z jakýchkoli důvodů svoji konkurenční výhodu nemají a jsou nuceni sáhnout po nejlevnějších výrobcích které Vám dodávají, aby svoji podnikatelskou činnost udrželi. Ani známí výrobci dnes nejsou jistotou kvalitních výrobků, ti při vysokých nákadech, velké konkurenci a stagnaci ve stavebnictví mají blízko ke změně k levnějším variantám výrobků. Jako nedílnou součástí celé realizace pak bývá také přístup jednotlivých lidí firmy při komunikaci a dobře odvedená montáž, zednické zapravení a kompletní bezproblémový průběh. I zajištění tohoto není možné obsáhnout v nejlevnější cenové nabídce.

Doporučení: všímejte si rychlosti zpracování nabídky, zda obsahuje vše co jste požadovali, zda s Vámi obchodníci komunikují a vycházejí Vám vstříc. Zda je slíbený průběh termínů v pořádku a práce jsou dobře a kvalitně provedeny. Naše služby jsou Vám k dispozici, stejně tak další Rady a informace

5) Cena jako argument?

Pravidlo „za málo peněz hodně muziky“ při výběru oken a dveří rozhodně neplatí. Okna a dveře vybaveny maximem kvality veškerých komponentů, zajištění kompletního servisu  bez starostí zkrátka nemůže být nejlevnější položkou.

Doporučení: nesměřujte Váš výběr pouze na základě ceny, čím nižší cena je, tím větší je pravděpodobnost že nedostanete to, co byste opravdu chtěli.

Cenu oken a dveří opravdu tvoří kvalita a vyspělost použitých materiálů. Pak je tedy samozřejmě možné, že rozdíl ceny jednotlivých dodavatelů se může lišit až dvojnásobně.

Je vždy pouze na Vás, zda již při výběru omezíte rizika volby nekvalitních výrobků a pochybného dodavatele a dáte přednost jistotě špičkově vybavených výrobků, dobře odvedené práce a nadstandardního přístupu a servisu.

Máte dotaz, nebo máte zájem o cenovou nabídku?

Napište nám a my vám brzy odepíšeme.

Konečný m+m

Kaštanová 609
Březí, 691 81